Najważniejsze okresy dla wszystkich sklepów online

Są takie okresy w ciągu roku kalendarzowego, w czasie których panuje – kolokwialnie pisząc – wzmożony ruch w interesie (uwzględniając w tym momencie sklepy internetowe). Jakie są to konkretnie dni? Co zrobić, aby w tych okresach osiągnąć dobre wyniki sprzedażowe? Oto nasz krótki poradnik.

Nie tylko święta

Oczywiście, w tym gronie nie może zabraknąć świąt. Najważniejsze dni sprzedażowe w roku to rzecz jasna Wigilia, Boże Narodzenie, Wielkanoc… Badania pokazują, że w okresach świątecznych ludzie kupują zdecydowanie więcej. Chodzi między innymi o prezenty. Poza tym decydują się na przykład na efektowne elementy dekoracyjne do własnego domu lub mieszkania, aby odpowiednio przyjąć gości i spędzić ten czas w świetnej atmosferze. Okazuje się, że gorący okres w interesie panuje również w innych dniach. Między innymi chodzi o Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka itp. Łatwo zauważyć, że większe obroty są również pod koniec sierpnia i na początku września – szczególnie w sklepach, które sprzedają asortyment szkolny dla dzieci. Bardzo dużo osób chętnie korzysta z promocji dostępnych w trakcie Black Friday.

Jak osiągnąć dobre wyniki sprzedażowe?

To, że w tych okresach ludzie kupują o wiele więcej nie oznacza, że rzeczywiście to Wy zarobicie duże pieniądze. Trzeba się do tego naprawdę dobrze przygotować. Warto zadbać o odpowiednie wypozycjonowanie Waszego sklepu internetowego. Istotnym czynnikiem jest ustalenie odpowiednich cen. W tym przypadku pomaga program monitorujący ceny u konkurencji. Na skutek tego będziecie wiedzieć, jaki pułap cenowy będzie optymalny.

Nie zapominajcie o promocji

Dobrze jest zainwestować również w promocję. Najważniejsze dni sprzedażowe w roku – przez zastosowanie się do naszych wskazówek – rzeczywiście mogą Wam wtedy przynieść duże zyski.


Źródło artykułu: https://dealavo.com/pl/2019/04/15/najwazniejsze-dni-sprzedazowe-i-jak-je-wykorzystac/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *